HOMEOPATIJA – KURS

 Edukacija je namenjena svim zainteresovanim zdravstvenim radnicima.

Rukovodilac: dr Svetlana Mitošević
diploma Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu
diploma Škole homeopatije Similia, Moskva, Rusija i
IAH International Academy for Homotoxicology, Baden Baden, Germany

Organizator mentorskih časova: Damir Pejin
diploma Engleskog koledža za klasičnu homeopatiju LICH
„London International Coledge for Homeopathy“

KURS:
**************************************************************
Homeopatija: Mogućnosti primene u prevenciji i lečenju
posledica najčešćih bolesti savremenog čoveka
*************************************************************

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
gost predavač
dr sc Kozimenko Tamara Nikolajevna
Kijevski Medicinski Univerzitet (Katedra za fitoterapiju, homeopatiju i bioinformacionu medicinu) i
Međunarodna akademija klasične homeopatije, George Vithoulkas.

02-03.12.2017.

Beograd, Srpsko lekarsko društvo, Džordža Vašingtona 19

Kotizacija: 15 000, 00 dinara
Prijava i uplata dela kotizacije (5 000,00 din) do 24.11.2017.

Akreditacija: r.br.138; А-1-2792/17 Broj bodova: polaznici 6, predavači 12

Prijava obavezna zbog ograničenog broja mesta.

Program kursa namenjen je svim zdravstvenim radnicima koji u svojoj praksi primenjuju homeopatiju. Obuhvaćeno je više aktuelnih tema.
Nivoi zdravlja po Georgu Vithulkasu, jednom od najpoznatijih homeopata i nosioca alternativne Nobelove nagrade za tradicionalnu medicinu.
Homeopatija u prevenciji kardiovaskularnih oboljenja kao i mogućnosti lečenja posledica infarkta miokarda. Praktično iskustvo predavača u tretmanima posledica moždanog udara.
Homeopatija i terapija bola u različitim bolnim sindromima.
Sledeći blok predavanja bavi se zdravstvenim stanjem dece u zatvorenim institucijama kao što su predškolske i školske ustanove. Sve veći broj obolele dece predstavlja izazov kako za roditelje tako i za sistem zdravstvene zaštite. Ovim blokom razmatra se doprinos homeopatije u profilaksi i lečenju obolele dece.
Iskustva i praktični primeri doprinosa homeopatije u palijativnom zbrinjavanju onkoloških pacijenata. Polaznici ovog programa imaju mogućnost da saznaju najnovija dostignuća i iskustva Švajcarske klinike za onkološku homeopatiju koju vodi dr. Dario Spinedi i jedan je od vodećih lekara homeopata iz ove oblasti.

 

****************************************************************************************************************

ŠKOLA KLASIČNE HOMEOPATIJE

Prijava za kurs

****************************************************************************************************************

I BLOK – HOMEOPATIJA – OSNOVNI NIVO

namenjen svim zainteresovanim polaznicima.

Ovaj nivo je teorijska osnova koja omogućava dalje usavršavanje u dva pravca:

1. kvantna medicina i 2. homeopatija.

Plan za 2017/2018.
I VIKEND 03-04.02.2018.
II VIKEND 17-18.02.2018.
III VIKEND 03-04.03.2018.
IV VIKEND 17-18.03.2018.

****************************************************************************************************************

II BLOK – HOMEOPATIJA – SREDNJI NIVO

Teorijska predavanja:

Plan za 2017/2018.
I VIKEND 14-15.04.2018.
II VIKEND 12-13.05.2018.

Između teorijskih predavanja organizuju se mentorski časovi po grupama u trajanju od 3h u dogovoru sa mentorom.

Postoji mogućnost komunikacije putem Skype-a.

****************************************************************************************************************

III BLOK – HOMEOPATIJA PRAKTIČNA PRIMENA

Teorijska predavanja se organizuju jednom mesečno (subota-nedelja) od septembra do maja.

Termini za generaciju koja je počela edukaciju 2017. su:

Plan za 2017/2018.
I VIKEND 23.09.2017.
II VIKEND 28.10.2017.
III VIKEND 11.11.2017.
IV VIKEND 02-03.12.2017.
V VIKEND 13.01.2018.
VI VIKEND 24.02.2018.
VII VIKEND 24.03.2018.
VIII VIKEND 28.04.2018.
IX VIKEND 19-20.05.2018.

Između teorijskih predavanja organizuje se mentorski čas jednom nedeljno. Postoji mogućnost komunikacije putem Skype-a.

Ukupan fond časova: 546 šč

ŠKOLA HOMEOPATIJE BLOK I BLOK II BLOK III UKUPAN FOND ČASOVA
Teorijski časovi 80 40 120 240
Izrada testova 16 8 28 52
Izrada seminarskih radova 34 72 48 154
Individualni mentorski časovi 12 20 32
Grupni mentorski časovi 24 44 68
Broj školskih časova 130 156 260 546

****************************************************************************************************************

Kotizacija

I BLOK – HOMEOPATIJA – OSNOVNI NIVO: 40 000 dinara
Mogućnost odloženog plaćanja, plaćanje po vikend – seminaru: 10 000 din
Uplata prve rate (ili celog iznosa kotizacije) do 27.01.2018.

II BLOK – HOMEOPATIJA – SREDNJI NIVO: 14 500 dinara za svaki vikend – seminar

Ukupno (2 teorijska vikend-seminara i mentorski časovi): 29 000,00 dinara

III BLOK – HOMEOPATIJA – PRAKTIČNA PRIMENA: 115 € (dinarska protivvrednost) za svaki vikend – seminar

Ukupno (9 teorijskih vikend-seminara i mentorski časovi): 1035 € (dinarska protivvrednost)

Mogućnost plaćanja kotizacije na rate do završetka kursa.

Za uplatu celog iznosa kotizacije odobravamo popust 10%

Uplata na račun udruženja Quanttes: 220-54953-36, sa naznakom za kurs HOMEOPATIJA ili direktno na blagajni udruženja.

 

****************************************************************************************************************

Akreditacija:

Akreditacija prvog bloka od strane Zdravstvenog saveta Srbije:

А-1-2788/17 (134) Bodovi: polaznici 6, predavači 12.

ranije akreditacije: A-1-3863/10(169); A-1-1328/11(283); A-1-1884/2012(133); A-1-2573/14(28); A-1-2680/15(40); А-1-2509/16 (40)

Akreditacija drugog bloka od strane Zdravstvenog saveta Srbije:

А-1-195/17 (61) Bodovi: polaznici 6, predavači 12.

ranije akreditacije: A-1-561/16 (142)  

Akreditacija trećeg bloka od strane Zdravstvenog saveta Srbije: u pripremi

ranije akreditacije: A-1-1685/16 (9)  Bodovi: predavači 12, polaznici 6.

SPISAK PREDAVAČA

1. Dr sc Kozimenko Tamara, rukovodilac odeljenja homeopatije i bioinformacione medicine, Kijevski Medicinski Univezitet (UANM)

2. Prof. dr Drago Đorđević, Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu

3. Dr Svetlana Mitošević, oftalmolog, homeopata u penziji

4. Prim. dr Ljiljana Bajić Bibić, spec. interne med–pulmolog, KBC „Bežanijska kosa“, Beograd

5. Dr Srđana Bolbođevski, pedijatar, Pedijatrijska ordinacija „Medical trust“, Beograd

6. Dr Milan Crnobarić, Gradski zavod za gerontologiju, Beograd

7. Mr ph Nada Davidovac, Zelena apoteka, Novi Sad, Beograd

8. Mr ph Irena Stojković, specijalista medicinske biohemije, homeopatski centar Jevremovac, Beograd

9. Dr Tatjana Lalić, Privatna ordinacija opšte medicine „BIOBALANCE“, Beograd

10. Dr Dunja Crnogorac, Homeopatsko udruženje “Hahnemann”, Novi Sad

11. Dr Srboljub Stajić, DZ Novi Beograd

12. Damir Pejin, Holistički centar IASC, Beograd, organizator mentorskih časova

 

Program edukacije bazira se na metodologiji Centra Peresvet i Centra za intelektualne medicinske sisteme IMEDIS, Rusija i Kijevskog medicinskog univerziteta UANM, Kijev, Ukrajina. Prezentovanje metodologije je omogućeno na osnovu potpisanog  Sporazuma o saradnji sa Centrom IMEDIS (maj 2010.), sa Međunarodnom asocijacijom Kvantna medicina, sa Institutom kvantne medicine, Rusija (maj 2011.) i sa Kijevskim medicinskim univerzitetom UANM, Kijev, Ukrajina (2014).

Posle završenog osnovnog nivoa homeopatije nastavlja se kurs Voll-dijagnostike za polaznike koji će se baviti biorezonatnom medicinom.

 

****************************************************************************************************************

 V VIKEND (31.03.-01.04.2018.)

ELEKTROPUNKTURNA DIJAGNOSTIKA PO FOLU (DR REINHOLD VOLL)

obavezan vid edukacije za sve biorezonatne metode